Najpierw PolskaTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Idee2020.01.05 01:39

Dwie prawdy

 
 

Ledwo minął Nowy Rok, a tu  od razu wielkie groźby wojny. Podstawowa wersja mówi że wszyscy walczą o swoją wolność. Podstawowa logika mówi jednak że i w tym temacie prawda jest tylko jedna – To prawda, która uspokaja emocje, prawda która godzi.


 

Żołnierz polski, i żołnierz amerykański wcale nie walczą za Amerykę. Podobnie i nie walczą za Polskę w sytuacji kiedy na Polskę nikt nie napadł.

- Nawet Putin kłamie i prowokuje, ale tylko dlatego że sam czuje się zagrożony agresją.

Walczyć za jakis kraj, to walczyć w jego obronie. Tymczasem Ameryka nie toczy wojny obronnej, a same wojny agresywne. Jeśli mówi o obronie to tylko o obronie przed czyimś odwetem.

Starczy że Ameryka zaprzestanie być agresorem wobec innych państw i już nie będzie trzeba jej bronić.

 

Każde wystąpienie przeciw agresorowi, a więc i każdą obronę konieczną, np. antyamerykanizm, czy antysemityzm (w sytuacji gdy sami uważający się za Semitów dyktują co mogą nazywać antysemityzmem), a nawet zwykły antybandytyzm, w tym dotyczący przemocy domowej łatwo obronić prawdą o sytuacji.

– Tylko trzeba powstrzymać agresję.

 

I nie są to tylko sprawy wielkiej polityki. Warto tu dołączyć obrazową, znaną mi historyjkę z życia codziennego.

Otóż żona zaczęła kłótnię z mężem słownym atakiem. Ten nie reagował. Spróbowała go uderzyć pięścią. – Chwycił ją w przegubie zanim cios doszedł. Ta zaraz drugą rąką chwyciła leżącą obok deskę do krojenia i spróbowała go uderzyć jej krawędzią. Ten nie tracąc spokoju zatrzymał cios, tym razem chwytając za deskę. Na to ona wrzasnęła na cały głos: „Puść mnie ty bandyto”.

Było „puść mnie”, mimo że rękę w której trzymała narzędzie zbrodni miała wolną. Można powiedzieć że wzywała pomocy bo walczyła „za swoją wolność”, tylko że wolność opacznie rozumianą, bo o wolność krzywdzenia, a może i niszczenia kogoś (tu męża).

 

Przywołana tu sytuacja z Putinem znaczy że on tu nie jest agresorem, a raczej wzywa pomocy w sytuacji gdy czuje iż jego kraj zostanie niewinnie zaatakowany.

- Jest tu podobnie jak i w powyższych przypadkach, gdzie inni też broją, są agresywni (w myśl zasady że „najlepszą obroną jest atak” w tym atak w obronie niewinności fałszywej, atak w przypadku skuteczności mający wywołać stan niewinności ustanowionej).

- Atakują bo już się boją że zostaną zaatakowani  ZA ICH WINY, zaatakowani słusznie za ich rabunki, kłamstwa, zdrady i inne zbrodnie i przeniewierstwa.

Wszędzie najczęstszym jest motyw ten sam – zachowanie bezkarności przez własny ATAK WYPRZEDZAJĄCY przed czyimś wobec niego zamiarem, a nawet przed samą możliwością słusznego upomnienia się o moralność, prawdę czy sprawiedliwość.

W każdym tu przypadku mamy DWIE OBRONY KONIECZNE – tą W PRAWDZIE JEDYNEJ, i tą obroną fałszywą, sugerowaną jako słuszna obrona konieczna, istniejąca tylko W CZYIMŚ ZAKŁAMANIU czy JEGO ZAŚLEPIENIU EMOCJONALNYM. -  W JEGO PRAWDZIE.

 

„Jego prawda” to i „jego prawo”. „A „swoje prawo” każdy może mieć”. Oczywiście i powinien, ale jako swoje prawo wewnętrzne, jako swój zestaw mocnych postanowień i decyzji  moralnych.

W przestrzeni życia publicznego tak w państwach jak na scenie politycznej narodów prawda może być tylko jedna. O „swojej prawdzie” w tych sferach trzeba zapominać.

– Zapominać zwłaszcza o możliwości narzucania innym „swojej prawdy”, prawdy uzurpowanej, bo to już ma wymiar agresji i próby zniewolenia.

 - Pamiętać też o możliwości że trzeba często rewidować stan zapisów historycznych bo manipulowanie prawdą dla fałszywych oskarżeń przed sądem to bardzo intratny interes.

- A są jeszcze  samosady i terrorystyczne wymuszenia fałszywych roszczeń.

 

Prawdy się nie ustanawia. Prawdę się odkrywa. - Odkrywa i wciąż koryguje.

Oczywiście nie znaczy to że wciąż można wracać do jakichś dogrywek historii i wyrównywania rachunków. – Do szukania odwetów, czy zemsty na potomstwie sprawców.

– Jednak prawdy nigdy nie wolno zapominać tam gdzie doszło do zbrodni. Zbrodnia bowiem jest niemoralnością. – Matką grzechów, matką wynaturzeń, matką niesprawiedliwości.

Znaczy to, że kto raz zdradził, ten zawsze zdrajca, choćbyśmy nawet uznali że już swoje „odpokutował”. Cały proces wychowania, a w jakimś zakresie i genetyka przenoszą skutki zdrad i zbrodni również na przyszłe pokolenia na tej samej zasadzie co grzech pierworodny.

 

Zbrodni, w przeciwieństwie do przestępstw wobec prawa, czy wobec niesprawiedliwości przebaczać nie wolno nigdy i nikomu. – Tu przebaczyć może tylko Bóg Ojciec.

Nawet Jezus wszystkich grzechów ludziom nie przebaczał. – Wobec niektórych tylko modlił się o przebaczenie przez Boga Ojca.

Kto by np. przebaczył temu co ma zamiar go zabić byłby samobójcą, bo każde przebaczenie jest wzięciem na siebie doczesnych skutków winy swojego winowajcy, ale nie po to aby o nich zpomnieć, ale aby z nimi żyć.

- Przebaczyć  aby wspomóc tego winowajcę w jego wejściu na dobrą drogę, a samemu żyć jako „niosący swój krzyż”, a nie jako cierpiętnik, czy samozatraceniec albo i gangster odgrywający się na innych.

Nikt nie ma obowiązku przebaczenia, bo to niczyje prawo, ani nie może to być darem, bo często (a w poważnych sprawach może i zawsze) nie stać nas na taki dar. – Natomiast jest łaską, wspomożeniem aktywności samego winowajcy jesli bardzo chce powrotu do normalnego, moralnego, ludzkiego życia.

Dlatego też nie ma mowy o żadnym wzajemnym resecie win w kwestiach natury, moralności i człowieczeństwa. To by nikogo nie motywowało do życia odtąd w dobrych relacjach z innymi.– To by było tak jak fałszywi chrześcijanie traktują spowiedź. - Uzyskać rozgrzeszenie... i zaraz grzeszyć „na nowe konto”, bo bez realnej woli życia ze świadomością skłonności do grzechu i z wolą takiego życia, aby się trwale przeorganizowac tak, żeby już żyć bez grzeszenia.

 

Są więc dwie prawdy co do tego kto jest agresorem, a kto się broni, kto zaczyna, a kto mu odpowiada.

– W szczególności w sprawach moralnych wina jest niepodzielna – jest tylko tego kto wszął konflikt, kto go sfinansował, czy w wolnej woli się do niego przyłączył po stronie wszczynającego. – Dotyczy otyczy to i niesprawiedliwości w skali pozbawiającej ofiary środków do życia, a więc w skali zbrodni).

Jest i dwa prawa. – Jedno sprawiedliwe, a drugie wynoszone nad nią - stanowione bez względu na sprawiedliwość a nawet nad cele sprawiedliwości.

 

Potrzebne jest wielkie odkłamanie. Potrzebna jest przerwa na wysłuchanie głosu rozumu.

Bez tego każdy może twierdzić że miał prawo i ma prawo, podczas gdy wcale nie o prawo chodzi.

Aby prawda jedyna zwyciężyła trzeba zaniechać myślenia w kategoriach swoich praw i swoich roszczeń.

Bez tego agresorami, a więc i prawdziwymi winowajcami rozpętującymi wojnę będą ci co nie chcą słyszeć o prawdzie jedynej.

 

I jeszcze jedno.  Nie tylko bez poparcia, ale nawet bez zgody społeczeństw żadnych wojen nie będzie. Nie pomogą żadne prowokacje jastrzębi wojennych, czy tych którzy na wojnach zwykli robić biznes. Ich trzeba jak najszybciej stawiać przed sądami i odtraszająco karać.

Karać również tych wszystkich którzy tolerują a zwłaszcza popierają zbrodniarzy i ich zbrodnie, zwłaszcza związane z uzurpacjami i terroryzmem państwowym. Karać kłamców, karać propagandę fałszywie prezentującą stan rzeczy wzbudzaących agresję.

 

Nie chodzi o to żeby wojen nie było. – Wojny w obronie koniecznej muszą być. Zwłaszcza wiemy o tym my, Polacy, dla których nigdy nie było „pokoju za wszelką cenę”, którzy zwsze prowadzili wojny obronne.

Wojny agesywne są wtedy kiedy antypolityka zajmuje miejsce polityki, kiedy politycy nie stawiają na pierszym miejscu dbałości o dobro wspólne narodów, a cele prywaty, partyjniactwa i biznesu niemoralnego.

 

Mamy Nowy Rok. Czas ostudzić zbrodnicze zapędy wojenne psychopatów w gronie biznesmenów, finansistów i polityków państw.

- Czas aby społeczeństwa wyciszyły ich aktywność, aby poddały te zadrażniające sprawy głosowi i światłu rozumu. – Na każdy ruch dostojników partyjno-państwowych patrzyły podejrzliwie jak na niegodnych zaufania, i w gotowosci do wielkich protestów raz w dążeniu do ich do wymiany i stawiania przed sądami i trybunałami.

Szczęśliwego Nowego Roku. Pokój ludziom dobrej woli.

 

 
750 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: prawda, prawda jedyna, czyjaś prawda, prawda uzurpowana, niewinność fałszywa, niewinność stanowiona, wojna, wojna agresywna, wojna obronna, wolność, prawo, prawo państwowe, swoje prawo, prawo wewnętrzne, prawo sprawiedliwe, prawo stanowione.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
miarka → interesariusz
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
interesariusz → miarka
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
miarka → interesariusz
Zawsze mnie bawi mit demokracji
interesariusz → miarka
Re: Reczywiście Nowy typ nadużycia blogerskiego
miarka → interesariusz
Reczywiście Nowy typ nadużycia blogerskiego
interesariusz → miarka
Re: Czy Rosja może być liderem NWO?
miarka → Jasiek
Re: Czy Rosja może być liderem NWO?
Jasiek → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → interesariusz
Re: Margines społeczny a globalizacja
interesariusz → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → Anna PK.
Re: Margines społeczny a globalizacja
Anna PK. → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → Anna PK.
Re: Margines społeczny a globalizacja
Anna PK. → miarka
więcej…