Najpierw PolskaTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Idee2019.10.24 17:45

Liberalizm to nieodpowiedzialność

 
 

W naturze wolność oznacza jednoczesność odpowiedzialności za dobre skutki korzystania z tej wolności dla całej społeczności której dana decyzja i działanie dotyczy.


 

Cały liberalizm to tylko iluzja, to najgłębszy fałsz, oszustwo. Wolność sugerowana jako mogąca istnieć bez odpowiedzialności to oszustwo manipulacji ku decyzjom złym, a nawet samozatraceńczym i zdradzieckim względem swoich bliskich i swoich ludzkich wspólnot.

 

 „W języku potocznym „liberalny” to znaczy: wyrozumiały, wielkoduszny, pobłażliwy, tolerancyjny, łagodny, nieuznający przymusu”.

Z jednej strony liberał ma więc „miękkie serce”, miękkie nadmiernie. – Z drugiej strony to na to konto powinien „utwardzić swoją D”, bo „KTO MA MIĘKKIE SERCE, TEN MUSI MIEĆ TWARDĄ DUPĘ”.

Liberał już tutaj okazuje się oszustem, bo czyż liberał będzie „ze swego” brał siły i środki

- żeby okazywać POSTĘPUJĄCYM ŹLE, KRÓTKOWZROCZNIE I GŁUPIO, DESTRUKTOROM MORALNEGO ŁADU ŻYCIA PUBLICZNEGO W PAŃSTWIE, W POLITYCE I W RELACJACH MIĘDZYLUDZKICH,

- żeby ich wszystkich WRAZ Z CAŁYM ICH DĄŻENIEM DO DALSZEGO TAKIEGO POSTĘPOWANIA brać SOBIE na kark?

- Czy odwrotnie: – liberał zaprowadzi taki zamordyzm, taką tyranię, że to całkiem kto inny (czyli my) będzie na siebie musiał brać te ciężary jego ideologicznego, POPRAWNOPOLITYCZNEGO (a więc satanistycznego) rozumienia wolności?

- Wolności działania dla tych postępujących źle, krótkowzrocznie i głupio, destruktorów moralnego ładu życia publicznego w państwie, w polityce i w relacjach międzyludzkich, likwidujących duchowy dorobek ludzkości, a budujących królestwo szatana na ziemi.

- Będziemy musieli brać na siebie ciężary wspierania satanizmu tego liberała, ciężary wspierania tych, których liberał postanawia uprzywilejować (niszcząc przy tym i cały system sprawiedliwości, bo tam gdzie wdają się przywileje (w tym „złota polska wolność” rozumiana jako przywilej), tam już jest koniec sprawiedliwości, koniec sprawiedliwych ustrojów politycznych – od demokracji (tej prawdziwej) zaczynając (a niesprawiedliwe już muszą się szybciej czy wolniej, ale nieuchronnie rozpadać. Demokracje fasadowe już się rozpadają a „demokraja liberalna” to już wszystko tylko nie demokracja).

 

Liberał jest tu oszustem głoszącym sens tak rozumianej wolności, bo w naturze nie ma takiej wolności. – W naturze wolność oznacza jednoczesność odpowiedzialności za dobre skutki korzystania z tej wolności dla całej społeczności której dana decyzja i działanie dotyczy.

– Bo wolność działania dla tych postępujących źle, krótkowzrocznie i głupio, destruktorów moralnego ładu życia publicznego w państwie, w polityce i w relacjach międzyludzkich, likwidujących duchowy dorobek ludzkości, a budujących królestwo szatana na ziemi a bez odpowiedzialności to tylko iluzja, to najgłębszy fałsz, oszustwo.

 

Cały liberalizm to tylko iluzja, to najgłębszy fałsz, oszustwo. Wolność sugerowana jako mogąca istnieć bez odpowiedzialności to oszustwo manipulacji ku decyzjom złym, a nawet samozatraceńczym i zdradzieckim względem swoich bliskich, i swoich ludzkich wspólnot.

Liberalizm nie jest poszerzaniem „swobód obywatelskich” do stanu naturalnego właściwych ludziom sfer wolności. – On wolnością nazywa prawo do bezkarności w zakresie popełnianych czynów złych, a nawet zbrodniczych, ale przez ideologów liberalizmu uważanych za społecznie dopuszczalne i za takie, które powinny być zalegalizowane.

– Zalegalizowane, a więc i uprawnione (choć wymaga to już prawodawstwa „drukowanego z powietrza”, prawodawstwa nie wymagającego wywodzenia go ze spójnego systemu wartości narodu, którego to państwo jest własnością i dobrem wspólnym, prawodawstwa typowego dla ustroju faszystowskiego - bo wymaga odgórnego, siłowego jego narzucania tym których ma dotyczyć).

 

- Przecież te: wyrozumiałość, wielkoduszność, pobłażliwość, tolerancja, łagodność, nieuznawanie przymusu mają sens tylko na rzecz umożliwienia faktycznie tego potrzebującym powrotu do normalnego życia, życia zgodnego ze zdrową naturą, ku zdrowiu i bezpieczeństwu oraz kulturze życia i pokoju ze wszystkimi pragnącymi pokoju.

- Odpowiedzialność za nich wymaga skutecznego nakierowania ich ku dalszemu życiu jako ludzi normalnych (rozumianych jako że dalej już w zdrowej naturze, moralności i człowieczeństwie dojrzałym, ludzkiej godności i dążeniu do pokoju ze wszystkimi pragnącymi pokoju).

 

- Tymczasem liberał-satanista nie żąda tego powrotu do normalności. - Przeciwnie – on przyczynia się do utrwalania tych patologii.

- On wszystko co złe przebacza, puszcza w niepamięć (A WIĘC ROBI COŚ ABSURDALNEGO – ŁASKĘ PRZEBACZENIA TRAKTUJE JAKO DAR W WOLNEJ DYSPOZYCJI TEGO FAKTYCZNIE OBDAROWANEGO), przez co patologie nie tylko trwają, ale i obrastają w bezczelność, bezkarność i naśladowców i coraz głębsze psychopatie.

O tym że łaska przebaczenia ma mieć dobry cel liberał pewnie nie słyszał. - Pewnie i nie rozumie, że osoba udzielająca komuś swojej łaski nabiera odpowiedzialności za osiąganie założonego dobrego celu przez tego, komu tej łaski udziela, a jeżeli ten ktoś nie robi postępów – MA JĄ MIEĆ ODBIERANĄ – a więc łaskawca ma wracać do stanowczości w stosowaniu zasad, norm i podleganiu konsekwencjom.

 

Bo nikt nie jest w stanie przebaczać nikomu ani jego grzechów które on dalej zamierza popełniać, ani zdrad w których trwa. Nie może, bo nie można z kimś takim żyć w pojednaniu – celu przebaczenia.

- Owszem, Bóg Ojciec może wszystko,

- ale naturalnej logiki nie łamie (zero-jedynkowej, czyli arystotelesowskiej), bo to On ją ustanowił jako podstawowego gwaranta ładu natury;

- ale wolnej woli człowieka nie łamie, bo taka jest Jego święta wola, żeby człowiek wolną wolę miał;

- ale w Jemu znanym czasie, i z powodu Jemu znanego usprawiedliwienia.

To dlatego Jezus na Krzyżu nie przebaczał sam swoim oprawcom, a jedynie modlił się do Boga Ojca żeby to On im wybaczył.

- Tymczasem liberał-satanista oczekuje tutaj żebyśmy mogli więcej jak Bóg Ojciec, bo bez spełniena warunków przebaczenia, i bez realnej, prawdziwej zdolności brania na siebie tych grzechów przebaczanych, i skutków winy do naprawienia.

Tylko szatan lub sataniści mogą zwodzić człowieka że zawsze może przebaczać. – Że zawsze może okazywać osobom tego OCZEKUJĄCYM: wyrozumiałość, wielkoduszność, pobłażliwość, tolerancję, łagodność, i nie dopuszczać żeby ktokolwiek Z NICH zaznawał przymusu.

- Jeszcze żeby liberał okazywał to wszystko ZE SWEGO to może by otrzeźwiał.

Podejrzewać jednak trzeba że liberał nie otrzeźwieje, bo sam jest zwiedziony przez szatana lub innych satanistów.

- Że jest zwiedziony, zdemoralizowany i promujący demoralizację.

Tu obronić się przed takimi można tylko przez głęboką separację.

 

 
740 odsłon  średnio 3 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: liberalizm, odpowiedzialność, wolność, oszustwo, logika, natura, manipulacja, zamordyzm, tyrania, poprawność polityczna, satanizm, przywilej, sprawiedliwość, moralność, demokracja, faszyzm, normalność, patologia, łaska, przebaczenie.
Re: Liberalizm to nieodpowiedzialność 
Wican, 2019.10.25 o 12:39
To akurat nieprawda. Liberalizm jest możliwy tylko przy odpoweidzialności. System zasiłkowy to nieodpowiedzialność. I niezależnie od tego co z liberalizmem zrobili ludzie pokroju Tuska, Merkela czy Balcerowicza. Żadni z nich liberałowie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm to nieodpowiedzialność 
miarka, 2019.10.25 o 14:19
"Liberalizm jest możliwy tylko przy odpoweidzialności".

Mylisz się. Liberalizm to kombajn do psucia i zamieniania w zło wszystkiego. - To demoralizacja przez oszustwo obiecujące "odkręcanie śruby", ale tylko po to żeby za chwilę była mocniej dokręcona, a jak coś daje to tylko po to aby gdzie indziej odbierać więcej, a nawet wszystko tym "obdarowanym".

Tobie się pomylił liberalizm z wolnością. Wolność rzeczywiście jest możliwa tylko przy odpowiedzialności.
Niestety liberalizm oferuje tylko złudzenie wolności i prowadzi do zniewolenia tych co się dali nabrać, a jeżeli ich się nazbiera dużo to i całego społeczeństwa.


System zasiłkowy to nieodpowiedzialność. I niezależnie od tego co z liberalizmem zrobili ludzie pokroju Tuska, Merkela czy Balcerowicza. Żadni z nich liberałowie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm to nieodpowiedzialność 
Wican, 2019.10.28 o 12:52
Wolność jest częścią liberalizmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm to nieodpowiedzialność 
miarka, 2019.10.28 o 22:50
Częścią tak, tylko jaką?
- Jak zdanie o treści przeciwstawnej sensowi wypowiedzi wyrwane z jej kontekstu,
- albo jak część prawdziwa hagady - niby dla nauki dydaktycznej na przykładzie abstrakcyjnym, ale podanym tak że zmanipulowani uznają to za prawdę,
- albo jak kiełbasa wyborcza, gdy wybierani i tak wiedzą że zostaną "władzą demokratycznie wybraną" i będą mogli robić co chcą, bez żadnych zobowiązań wobec wyborców;
- albo jak w wojsku za komuny - kiedy poborowi wchodzili do koszar witał ich napis "Witamy was", ale jak po wejściu popatrzyli na bramę też był napis, tylko "Mamy was".

Przykłady można mnożyć, bo w każdym kłamstwie musi być część prawdy
- raz budząca wiarygodność (wielu dzisiaj markowanych opozycjonistów jest bardzo wiarygodnych - problem że nawet troszkę kłamstwa wystarczy żeby wszystko się obróciło w zdradę i zbrodnię),
- a dwa budząca chciejstwa, czyli niezdrowe emocje i pożądania wyborców i opinii publicznej usypiające rozum.

- A liberalizm szczególnie mocno jest posadowiony na tych chciejstwach, a więc i zaufaniu władzom, bo ... CHCEMY ŻEBY BYŁY GODNE ZAUFANIA.
- No i one obiecują że będą wolności BO ... CHCEMY ŻEBY BYŁY WOLNOŚCI dla nas, I CHCEMY WIERZYĆ, ŻE odpowiedzialna władza już załatwi DLA NAS to co się ma wiązać z odpowiedzialnością.

I tak przychodzi praktyka, a okazuje się że i władza wyznająca ideologię liberalizmu, np demokrację liberalną sama też chce mieć wolność bez odpowiedzialności (typowy przykład: nakłada cenzurę na krytykę władzy (czyli siebie samej, chce kontrolować wolne media i internet pod pretekstem że szkodzą demokracji, podczas gdy demokracja liberalna to nie demokracja tylko liberalizm - odmiana faszyzmu),
- a jak ta zamordystyczna tyrania jest jeszcze syjonistyczna, to nawet pod zarzutem antysemityzmu (choć nie trzeba być żydem żeby być syjonistą);
- i że musi szukać jeszcze kogoś na kogo będzie nakładała ciężar odpowiedzialności nie tylko za te wolności które obiecała wyborcom, ale jeszcze POD te wolności które sama sobie przyznaje.
- I te "dawane wolności" okażą się faktycznymi przywilejami wybranych i ich pupilów, podczas gdy cała reszta niewolniczych mas dla równowagi, dla pokrycia roszczeń tych wybranych będzie dyskryminowana faktycznie. A że przywilej do spodu niszczy sprawiedliwość i i prawo, zacznie się tyrania bezprawia.


Tak w ogóle to tu aż się prosi wykrzyczeć, że zawsze, przed działaniem, a nawet przed decyzją o jakimś działaniu już trzeba być odpowiedzialnym, a dopiero do tej odpowiedzialności odpowiednio skroić swoją wolność i wolność tych których ma dotyczyć podejmowana decyzja, odmowa czy podejmowana praca.

(Odpowiednio do działania w rachubę wchodzi i niedziałanie (wbrew narzucającemu się, czy nawet przez kogoś żądanemu określonemu działaniu) - tu np. kiedy ktoś żąda żeby dać mu coś, co według oceny tego co może dać będzie jednak złe dla żądającego. Tu jednak właściwą postawą jest narazić się żądającemu, a nawet całej poprawnopolitycznej i prawniczej opinii publicznej - i jednak nie dać.
Nie dać, gdy liberał w takiej sytuacji da bez skrupułów. - Taki ma gdzieś dobro, zdrowie a nawet życie tego kogoś co mu może "psuć opinię", a może i interesy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
miarka → interesariusz
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
interesariusz → miarka
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
miarka → interesariusz
Zawsze mnie bawi mit demokracji
interesariusz → miarka
Re: Reczywiście Nowy typ nadużycia blogerskiego
miarka → interesariusz
Reczywiście Nowy typ nadużycia blogerskiego
interesariusz → miarka
Re: Czy Rosja może być liderem NWO?
miarka → Jasiek
Re: Czy Rosja może być liderem NWO?
Jasiek → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → interesariusz
Re: Margines społeczny a globalizacja
interesariusz → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → Anna PK.
Re: Margines społeczny a globalizacja
Anna PK. → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → Anna PK.
Re: Margines społeczny a globalizacja
Anna PK. → miarka
więcej…