Najpierw PolskaTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2019.07.22 10:46

Liberalizm czy wasalizm wobec wasali?

 
 

Portale się rozpadają, albo szmacą i powoli przechodzą w niebyt bo dają sobie wmówić idiotyzmy że liberalizm (i wolność słowa, i bezideowość, i pluralizm też) są dobre i potrzebne zawsze i wszędzie, a ludzie są do nich uprawnieni.


 

- Bo pozwalają na to władcy portali zapatrzeni w odsłonki i cytowania portali podnoszące im rankingi, a czasami i dostarczające zysków. Pozwalają bo błędnie myślą, że społeczność jak bydło może być utrzymana w ryzach władzą odgórną administracji i regulaminem czyli prawem przez nich ustanowionym.

 

Nie. Nie może być utrzymana. Bez ideowości, bez spójności ideowej społeczności blogerów, a więc bez spójnego systemu wartości dającej społeczności ideowej wewnętrzne, oddolne samopodtrzymanie, każda społeczność musi się rozpaść, rozproszyć się, a nawet zginąć, jako że człowiek jest istotą społeczną i bez wspólnoty ginie.

 

Posłużę się przykładem z polityki.

 

Liberalizm jest zły z gruntu bo ... nie jest dla ludzi. Bo zakłada systemową niestabilność dedykowaną pod korzyści materialne.

- Niestabilność systemową jako ogarniającą i życie społeczne ludzi, gdy w rzeczywistości to ludzie mają móc błądzić i grzeszyć, ale zawsze muszą móc wracać do domu, do swojej ostoi, do swoich świętości, idei, do swojego systemu wartości, do swojego kręgosłupa duchowego, do tego co na pewno jest stabilne.

- Gdy w rzeczywistości to cele ludzi muszą być nadrzędnymi nad celami systemów politycznych i praktyką życia politycznego, prawa i władzy.

 

Liberalizm gdy nie zostanie od razu zwalczony i napiętnowany szybko przechodzi w pajdokrację, czyli rzady dzieci, a później w idiokrację, czyli rzady idiotow.

Pierwsze idą na śmietnik zasady, więc następują uzurpacje i wymuszenia; następują rządy praw dzungli, oraz typowych dla faszyzmu „praw kaduka” dyktowanych przez aktualnego kacyka przy władzy (bywa i zbiorowy). Zaczyna się „róbta co chceta” i „wolna amerykanka”, wszystko może być uznane za legalne, uprawnione i bezkarne.

 

Dochodzi do gigantycznych kryzysow na wskutek upartyjnienia myślenia ku „jedynej słuszności”.

 

Dochodzi do równouprawnienia w państwie celów innych jak cele narodu którego państwo jest;

- do zrównania w prawach sprzecznosci czy przeciwieństw, czy tolerancji dla czynnych wrogow;

- do zniszczenia spójności systemu prawa przez narzucenie mu praw zewnętrznych jako ważniejszych

- do zniszczenia systemu sprawiedliwości przez personalną talmudyzację sądownictwa z wyrokami dedykowanymi pod osoby, pod faktyczne przywileje określonych wybranych i zasłużonych oraz pod swobodne interpretacje osądzanych zdarzeń i przepisów prawa;

- do przejęcia władzy wykonawczej i prawodawczej przez narzucenie ordynacji wyborczej zamykającej scenę polityczną dla zamkniętej grupki partii – uczestników wrogiej, antynarodowej i antypaństwowej zmowy.

 

W liberaliźmie postęp i zmiany istnieją, są głoszone i chwalone, ale faktycznie to tylko dla propagandy.

Naprawdę to chodzi o wyprodukowanie nadmiaru praw, z uzyskaniem wplywu na interpretacje tych którzy wypuszczają liberalistów na ich harce (pierwszymi byli organizatorzy Rewolucji Francuskiej z jej patologicznym pojmowaniem wolności).

 

- Następuje wrogie użycie zasad psychologii przez władze wobec społeczeństwa, bo tu jest podobnie jak z nadmiarem wolności, czy nadmiarem informacji, albo wiedzy szczegółowej, z nadmiarem przeczytanych naraz książek, czy obejrzanych filmów, bez możliwosci ich przetrawienia, albo z nadmiarem poznawanych ludzi bez szansy na przyjaźń a nawet choćby tylko bliższe związki.

- W efekcie wszystko staje się równie ważne, a więc i nic nie przenika do naszego serca, nie pobudza woli i ducha.

Rezultatem są samotność w tłumie, anonimowość, brak zaufania, brak czasu na uczucia wzajemne, na życie duchowe, jest postępujące odczłowieczenie ludzi - odpowiednio ku samozatraceńczym wynatrzeniom lub ku bestializacji czyli samorealizacji na drodze zbrodni na innych ludziach.

 

 - Następuje pozorny chaos – najpierw zamierzone „mącenie wody” pod szemrane biznesy i pozorny bezwład oraz pozorną niemoc aparatu państwa, później już systemowy jako utrwalone równouprawnianie przeciwieństw.

 

 

W rezultacie wszystko zmierza ku temu że to co zdrowe ma być zniszczone i zdemoralizowane, zanarchizowane, odczłowieczone i znieprawione. - Jednocześnie wszystko ma być zorganizowane pod zwiększony ruch w wybranych i ich zaprzyjaźnionych biznesach przynoszący im zyski, pod sprzedaż starego towaru w nowym opakowaniu, czy nowych świecidełek, pod stwarzanie okazji uzyskiwania korzyści dla wtajemniczonych a kosztem pozostających w nieświadomości.

 

W tej sytuacji społeczeństwo chodzi ogłupiałe brakiem sensownego wyboru przez co każda najgłupsza choćby ideologia czy obiecanka-cacanka o głupiemu radość zyskuje zapalczywych bojowników z jakichchś powodów uznających za dobrą monetę i utożsamiających z tym co jest zapowiadane.

Tu szczególnie łatwo jest „kupić” zwłaszcza dotyczące liberalizmu tłumaczenie że tu naprawdę idzie o wolność i wolność słowa oraz o każde dowolne nowe możliwości, nie tylko że obiecujące korzyści ale zwłaszcza dlatego że promowane przez władze choć to jest tutaj wyłącznie dla ich doraźnych korzyści.

Typowymi są tu perspektywy typu „możliwość dokradzenia”.

- Tu szczególnie niebezpiecznym jest że mogą to być korzyści osiągane niemoralną drogą, a więc drogą podcinającą perspektywy życiowe tych co na nią wchodzą (bez względu na złudzenie że to tylko odbieranie perspektyw życiowych ofiarom takich działań lub zaniechań działania).

 

Tymczasem wszystko, czego dotkną się liberaliści staje się pozorne, wirtualne, lub przechodzi w swoje przeciwieństwo;

 - Bez oparcia ładu wewnętrznego społeczności o jednakowo rozumiane cele i spójny system wartości zaczynają się nierzady poprawnych politycznie.

- Można je określić jako  okres przejściowy miedzy wojną, pokojem, a doraźnymi rządami „szeryfa””.

 

 

Dalej efektem są konflikty i wojny na zewnątrz – głównie dla odwrócenia uwagi od tego co wewnątrz. A wewnątrz postępujący rozpad społeczności z nałogami i zniewoleniami (już nawet nie zwalczanymi społecznie ze względu na masowość i coraz groźniejszą przestępczość zorganizowaną, oraz to co najgorsze – wroga wszelkich świętości, idei i wartości – satanizm i ideologie od niego pochodne).

 

 

Inaczej mówiąc, to ta liberalistyczna wolność przechodzi w anarchię, ta w swawolę, a za nią wcześniej, czy później dochodzi do takiej anarchii, że rzady już musi przejąć władza autokratyczna, totalitarna.

 

I przejmuje, i buduje państwo terrorystyczne względem swoich zniewalanych faktycznie depopulowanych obywateli (GMO, chemtrailsy, przymusowe „szczepionki”, „telefonia” G5, trucizny w żywności, opakowaniach, odzieży i materiałach budowlanych).

- Niszczy wszystko co żywotne w państwie, nie tylko przedsiębiorczość i produkcję żywności, ale i dzieci, a zwłaszcza naród i Kościół i ich systemy wartości strzegące moralności i jakości oraz funkcjonowania prawa, czyli to wszystko, co stanowi o naszej zdolności do przywracania moralnej normalności i zdolności do przetrwania.

 

Bez organizacji życia społeczności opartej o spójny system wartości, o to co musi być zachowane jako niezmienne, z łatwością następuje zdradziecka podmiana uznawanej władzy zwierzchniej narodu jako suwerena nad władzami państwowymi na nowego pana tych władz.

 

- Władze państwowe stają się jego wasalem, a społeczność obywateli państwa staje się tylko masą niewolniczą bez wpływu na cokolwiek i bez nadziei na przyszość.

- Następuje totalna zdrada i totalne zaprzaństwo tych władz i patrząc szerzej - elit władzy.

- Następuje totalne odejście od polityki na rzecz antypolityki (to znaczy faktycznego faszyzmu, przemocy, terroryzmu i zbrodni), czyli odgórnego narzucania państwowej społeczności tego co ustanowione zostało przez spiskowców za jej plecami i nad głowamu narodu właścicielskiego państwa.

Oczywiście takie stanowienia nie mają żadnej spójności, żadnej logiki, żadnej konsekwencji, żadnego samopodtrzymania. Za tym już musi iść totalna destrukcja tego co było zintegowane i pozwalało żyć. Tylko przejściowo odbywa się tu „łatanie dziur” pod potrzeby doraźne, zwłaszcza grup które mają zdolność „głośniejszego krzyknięcia”.

Trzeba tu jeszcze zauważyć że aktualnie nam narzucony system ekonomiczny oparty o tzw. pieniądz dłużny to też taki system skazany na ciąge „łatanie dziur” pieniądzem „drukowanym z powietrza” (jak faszyści prawa). – System faszystowski, antypolityczny, system destrukcji tego co społecznie użyteczne i przyszłościowe, system samozagłady ludzkości.

 

 

Nas interesuje takie zorganizowanie portalu Niepodległy.pl aby się nie rozpadł nie dał się spacyfikować jak to się dzieje w polityce gdy do władzy dorwą się „poprawni politycznie”:

 

„- Bez oparcia ładu wewnętrznego społeczności o jednakowo rozumiane cele i spójny system wartości zaczynają się nierzady poprawnych politycznie.

-. Można je określić jako  okres przejściowy miedzy wojną, pokojem, a doraźnymi rządami „szeryfa””.

 

Równouprawnianie przeciwieństw zawsze buduje takie trójkąty. Dotyczy to i mediów i forów internetowych jeśli tylko dopuszczą do równouprawnienia normalności z patologią, kiedy to co będzie promowane, a nawet tolerowane i „nie dyskryminowane” będzie się rozbiegało w różnych kierunkach

 

W tym „bermudzkim trójkącie” dyskusje mogą trwać i trwać tylko że to już będzie coraz bardziej pogłębiająca się jałowizna.

 

Sama „niepoprawność” to też żadna recepta. Tacy potrafią być najbardziej poprawnopolitycznymi, najbardziej wasalnymi wobec wasali.

 

Nie ma innej drogi jak wytrwać przy ideach. I to zwłaszcza przy ideach typowych dla polskiego systemu wartości.

Niepodległość to piękna idea, idea związana z walką i z zagospodarowywywaniem odzyskiwanych przestrzeni życiem.

– Zagospodarowywaniem  opartym o spójne, zgodne idee, a za nimi i o powiększające się grono ideowych, zgodnych ludzi.

 

 
1518 odsłon  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: liberalizm, wasalizm, wolność, niepodległość, wolność słowa, pluralizm, regulamin, tolerancja, równouprawnienie, spójność ideowa, system wartości, poprawność polityczna, satanizm, zdrada.
Re: Liberalizm czy wasalizm wobec wasali?   
Ikulalibal, 2019.07.22 o 10:58
W pełni podzielam stanowisko autora.Liberalizm jeśli już się gdzieś zalęgnie i utrwali jest najgorszą formą tyranii.Aby istniał musi zniszczyć wszystkie dotychczasowe instytuty.Czego nie ruszyli faszyści,nad czym obojętnie przechodzili komuniści,to prędzej czy później zostanie zniszczone przez liberalizm.Oczywiście w imię wolności.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm czy wasalizm wobec wasali? 
miarka, 2019.07.22 o 11:08
Właśnie. Tylko to jest jeszcze najgorsze że ludzie nie widzą że za tym już nieuchronnie idzie niewolnictwo i cała hierarcha władzy oparta o wasalizm wobec wasali.
W realiach naszej sceny politycznej PiS to dzicko PO.
- Myślą że są przeciw PO, a w rzeczywistość utrwalają zakulisowe rządy PO - ojców wasalizmu; niby liberałów, a ojców niewolnictwa które już wprowadzają terrorem wasale.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm czy wasalizm wobec wasali? 
Trojanka, 2019.07.22 o 18:00
. Bąkiewicz ostro o marszu LGBT, profanacji Maryi i anty447!
+youtu.be
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm czy wasalizm wobec wasali? 
miarka, 2019.07.22 o 19:44
Obejrzałem. Dzieki. To cenna rozmowa.

Dla nas jako Niepodległych jest szczególnie ważna wypowiedź Bąkiewicza iż "tych którzy nas atakują od wewnątrz trzeba usuwać poza społeczność".

To również przyczynek do tematu moderacji Portalu.

Dla nas jako blogerów którzy widzą konieczność naszej jednoznaczności ideowej opartej o spójny system wartości to ważne wsparcie.

- Wszystko co niemoralne a uważa się za równouprawnione, co demoralizuje, co "gorszy maluczkich", co atakuje nasze świętości, to rozbija, niszczy, dekonstruuje każdą wspólnotę, każdą społeczność która ma cele ideowe.
- To podsuwa nam fałszywe cele doraźne, a w perspektywie odbiera nam nawet nasze wszystko.

Jeśli ich nie usuniemy, już po nas, bo "Nie ostoi się dom skłócony".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm czy wasalizm wobec wasali? 
Trojanka, 2019.07.22 o 20:02
Dokładnie tak!!cały podły i zły "system" stworzony został na potrzeby kasty zła, i ma na celu "odciągnąć, ośmieszyć, zbagatelizować wartości bez których człowiek, społeczeństwo nie przetrwa.
To proste wartości charakteryzujące człowieczeństwo.Te wartości cały czas podkreślał i przekazywał na różne sposoby Chrystus.Człowiek MUSI mieć nawet proste drogowskazy w życiu.Nawet jeśli je zna, powinny być ciągle przypominane.
Walka z tymi wartościami, trwa na całej linii, odczłowieczyć, zniszczyć to co najcenniejsze w człowieku, przekierować uwagę na "świat", zohydzić Rodzinę.,macierzyństwo i przez to ją rozbić.Promować wynaturzenia, egocentryzm,dzielić ludzi. Dzielić także po to, aby nie zwracali uwagi na to w jaką przepaść są wpychani i ograbiani z owoców swojej pracy, które mają służyć przede wszystkim im i ich Rodzinom!
Opisane czasy przed Armagedonem się prawie kojarzą!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
miarka → interesariusz
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
interesariusz → miarka
Re: Zawsze mnie bawi mit demokracji
miarka → interesariusz
Zawsze mnie bawi mit demokracji
interesariusz → miarka
Re: Reczywiście Nowy typ nadużycia blogerskiego
miarka → interesariusz
Reczywiście Nowy typ nadużycia blogerskiego
interesariusz → miarka
Re: Czy Rosja może być liderem NWO?
miarka → Jasiek
Re: Czy Rosja może być liderem NWO?
Jasiek → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → interesariusz
Re: Margines społeczny a globalizacja
interesariusz → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → Anna PK.
Re: Margines społeczny a globalizacja
Anna PK. → miarka
Re: Margines społeczny a globalizacja
miarka → Anna PK.
Re: Margines społeczny a globalizacja
Anna PK. → miarka
więcej…