Najpierw PolskaTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2020.10.28 16:22 16:34

Tematy zastępcze a covid-19

 
 

Budowanie alternatyw między dwoma rodzajami zła czy niemoralności zawsze prowadzi do sporów jałowych.

Główne spory, który się dziś toczą w naszym życiu społeczno-politycznym są jałowymi sporami o tematy zastępcze. – Np. spór „maseczki obowiązkowe czy wolność co do maseczek”?


 

– Np. spór „maseczki obowiązkowe czy wolność co do maseczek”?

To spór zastępczy na podobnej zresztą zasadzie jak równoległe spory o sensowność dla celów diagnostycznych metody PCR sekwencjonującej genetyczne wirusa sarscov 2 obwinianego o powodowanie choroby covid-19, czy kolejny wielki dzisiaj spór o dopuszczalność aborcji.

Są i inne trwające spory, np kto gorszy: PiS, czy PO, albo demokraci czy republikanie, czy jak niewygaśnięty dotąd spór o to czy Protokoły Mędrców Syjonu są fałszywką, czy dokumentem prawdziwym.

- Co do tego ostatniego to on jest tutaj wszędzie powielanym dziś wzorcem.

– Otóż to była specjalna, zaplanowana do rozpowszechnienia narracja - sprowadzenie sporu do problemu zastępczego- "fałszywka-prawdziwka", więc optymalna w odczuciu „mędrców”, bo im naprawdę chodziło tylko o szerokie rozpowszechnienie jej treści z celem pilnej realizacji. - I co ciekawe skutecznie bo została już niemal zrealizowana.
Mamy więc wskazówkę że zawsze w takich przypadkach realizowany jest skrycie inny, fałszywy,  i to gorszy jak przedmiot sporu cel.

 

Gorzej z tym: jak z tym walczyć?
Jest tutaj głęboka analogia, bo jest "temat zastępczy", jest absorbujący spór o nic, a podstępnie jest realizowany cel skryty. Problem w tym, że  "Im" na tym właśnie zależy bo rozumując w zasugerowany sposób wchodzimy im "pod nóż".

Kto czytał kontrowersyjnego ojca jezuitę Anthony-ego de Mello (tego co usiłował godzić chrześcijaństwo z buddyzmem) ma możliwość zobaczyć istotę podstępu.

Otóż de Mello miał jedną (pewnie nie tylko jedną) ciekawą wypowiedź.

-  Chodziło o to, że walcząc z szatanem przegramy jeśli będziemy walczyli na jego polu (w sensie jego narracji rzeczywistości) i  z próbą obrony argumentami typowymi dla tej narracji, ale i jej celów. - Bo otwiera pole walki nie tylko na broń która "Im" jest wygodna i argumenty specyficzne dla tej narracji, ale i przez skupienie naszej uwagi na bezpośrednich celach wroga.

- Bo te cele wroga są tu sprytnie ustawione, gdyż idą w poprzek do tego kierunku w którym my zmierzamy, a to jest już dla nas zabójcze.
- Wygramy zaś, gdy przeciwstawimy mu „horyzonty wieczności” (a wiec pozostaniemy sobą i w chrześcijańskiej narracji rzeczywistości  i w perspektywie naszych celów).

Wygramy gdy nie odstąpimy od naszych duchowych, ludzkich i wspólnotowych oraz moralnych celów. W szczególności cele moralne to cele życia.

Zdrowie też jest ważne, ale nie tak bardzo żeby wyrosło wagą nad życie (ogólniej nad moralność), czy nasze przeżycie w człowieczeństwie i bez uszczerbku na naszej duchowości.

 

Szukając rozwiązania:

- Naszym celem jest zdrowie, ich celem - omaseczkowanie nas.

- Oni spór stawiają nie na kierunku naszym: zdrowie czy choroba, a na kierunku ich: maseczki lub bez maseczek.

Ich alternatywa jest fałszywa – to idiotyzm, bo zarówno zgodzić się na to co oni chcą (maseczki), czy obstawać przy wolności (od maseczek) to przegrywamy.
Rzecz w tym że i maseczki szkodzą zdrowiu i kontakt z osobami chorymi bez maseczek szkodzi zdrowiu - wszystko zależy od indywidualnego przypadku, tyle że oni na to nie patrzą, tylko chcą sporu: maseczki czy bez - dla wszystkich.

- Nadto chcą tego ze skrytym, typowo komunistycznym zamiarem unifikacji nas celem przerobienia nas na "nowego człowieka" - pozbawionego przez nich wolnej woli na ich rzecz, czy faszystowskim - "na podczłowieka - podlegającego odmiennemu traktowaniu przez system", albo syjonistycznym: "na zwierzę w zagrodzie" - w każdym przypadku w ich szponach.

Gdy zgodzimy się na ten sposób patrzenia (a więc POZOSTANIEMY FAKTYCZNIE BIERNI), przegrywamy zdrowie (i dużo więcej) w obu wariantach, a "para" którą wkładamy w spór "idzie w gwizdek" faktycznego tematu zastępczego - gdy tak naprawdę idzie o to "dużo więcej.

 

Dla przykład weźmy jakiś ze sporów które dziś mamy:

Np, spór: „szczepić przymusowo czy dobrowolnie”, który też jest aktualnym tematem zastępczym.

- Tu jest błąd alternatywy, gdyż możliwym jest zło, a nawet zbrodnia  po obu jej stronach. Ludzie nie są i nawet nie mogą być tacy sami, a więc potraktowanie wszystkich jednakowo będzie zabójcze dla wielu.

Jednakowe traktowanie dotyczy wyłącznie prawa sprawiedliwego dotyczącego bez wyjątku wszystkich, z tym że przedmiotem prawa nie mogą być żadne sprawy dotyczące człowieczeństwa. – Nie tylko ludzkiego zdrowia i życia (sprawa aborcji!), ale już sprawiedliwości. Zbrodnią jest tu w ogóle wkraczanie z prawami stanowionymi w te sfery.

 

- Dopiero gdy zauważymy że alternatywą dla „szczepić przymusowo” jest „NIE SZCZEPIĆ W OGÓLE”. ..

- i dopiero po odrzuceniu tej alternatywy jako ogólnej, dotyczącej wszystkich, stajemy przed pytaniami: jaka to choroba, jakie są jej źródła, jak się bronić przed chorobą W INDYWIDUALNYCH PRZYPADKACH, leczyć czy szczepić, jakie mamy środki, jakie środki dla kogo itd.

Dopiero wtedy zaczynamy racjonalnie, w sposób wolny od przymusu, paniki, emocji nadmiernych myśleć i decydować.

 

Co dalej?

Przede wszystkim to w żadnym przypadku nie wolno pozostać biernymi.

Po drugie nie wolno obywatelom dopuścić żeby prawo państwowe wkraczało w zakres spraw dotyczących człowieczeństwa.

Takie prawo jest nielegalne z samej istoty prawa.

- Jest też niemoralne, a więc i uchwalające je władze, czy uznające je policje, armie, sądy i trybunały są niemoralne.

- To zaś wymusza na obywatelach obowiązek obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Mimo że nie zawsze protestujące w sprawie aborcji kobiety występują ze słusznych pobudek osobistych, ale za to z podstawową sprawą że tych rzeczy nie wolno regulować prawem, i z wielkim duchem, że nie wolno się poddawać mimo głosów o beznadziejności ich protestu,

to jednak ich strajk może tu być wzorem o dla ogółu naszej państwowej społeczności w sprawach covid-19.

I tu i tu o żadnych kompromisach mowy być nie może.

 

 

 
178 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: maseczki, obowiązek, wolność, temat zastępczy, aborcja, covid-19, cel fałszywy, narracja rzeczywistości, perspektywy, obywatelskie nieposłuszeństwo, przymus, błąd alternatywy, cele duchowe, cele ludzkie, cele wspólnotowe.
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
interesariusz, 2020.10.28 o 17:55
Tylko jedno mi przychodzi do głowy, że cała reszta świata jest bardziej komusza niż Polska.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
miarka, 2020.10.28 o 18:07
My już wiemy czym to pachnie.

Gorzej że ci dzisiejsi komuniści znając historię pewnych rzeczy odstraszających chyba już ich nie robią więc i otumanionych co idą w to dobrowolnie mogą mieć dużo.

W szczególności swoją akcję poprzedzili potężną demoralizacją na każdym froncie, więc i na każdym już mają swoich "pożytecznych idiotów" jako wrogów wewnętrznych państw, rodzin, narodów i kościoła, społeczności ideowych, a nawet wszystkiego co ideowe.

No i pieniędzy im nie zabraknie, bo już umieją je wyczarować z powietrza a nawet zabrać choćby najbiedniejszym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
Anna PK., 2020.10.28 o 18:53
1. Z kim Wy walczycie?
2. Co jest finalnym celem Waszej walki?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
miarka, 2020.10.28 o 19:21
Pani to przesadza. Już Pani niedawno odpowiadałem na to samo pytanie.

Pani naprawdę nie rozumie że nas podstępnie i zdradziecko atakują i chcą nam robić bardzo złe rzeczy, a my tylko chcemy się bronić w ramach obrony koniecznej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
Anna PK., 2020.10.28 o 19:54
Nic Wam nie pozostaje innego, jak włączyć się do organizacji zwanej QAnon. Jest to nowa amerykańska siła popierająca Trumpa, a walcząca ze wszelkim złem.
+youtu.be

+en.wikipedia.org

Organizacja staje się coraz bardziej popularna i coraz więcej ma zwolenników; młodych i starych, nawet w innych niż USA państwach. Podobno, jest to uboczne działanie C-19.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
miarka, 2020.10.29 o 00:22
Nie. Po pierwsze nie ma sensu walka ze złem, a trzeba zło dobrem zwyciężać.
Po drugie tu nie chodzi o problem ze złem.
Obrona konieczna to wyższy poziom - to walka o moralność w życiu publicznym państwa, w szczególności o to żeby władze państwowe były moralne.
- Ona jest konieczna żeby żyć i pozostać człowiekiem.
Co do Trumpa to nie byłby on tutaj dobrym liderem.
Po pierwsze nie można mu ufać, bo pokazał przed poprzednimi wyborami na obu rękach znak satanistów (taki z rogami i przygiętymi środkowymi palcami). - A nie da się jednocześnie być satanistą i człowiekiem moralnym.
Po drugie zbombardował lotnisko w Syrii na podstawie "uchwalenia prawdy", a prawdy się nie ustanawia tylko ją odkrywa.
A więc skoro on nie buduje na prawdzie to jest kłamcą i dzieckiem diabła.
A po trzecie - podpisał i egzekwuje ustawę 447, która nie opiera się na prawdzie a na uzurpacji.

- To zaś takie samo "stanowienie prawdy" jak powyżej i taki sam satanizm, a ponadto wymierzony w Polskę i Polaków.

I jeszcze jedno - te uboczne skutki C-19. Skoro plandemia stoi na kłamstwie, to zaś wspiera satanizm, to i jej "uboczne skutki" muszą być zdradzieckie i antyludzkie, i wyrażać niemoralność.
A "uboczne skutki walki z chorobą", to już potrafią być znacznie gorsze jak sama choroba.

I jeszcze...
Pisze Pani, że QAnon to siła. Siła przeciwnie skierowana do zła z którym walczy. Problem że aby wygrała z danym złem to musi działać z większą siłą. - Tylko że "skutkiem ubocznym" tego będzie zwalczenie tamtego zła większym złem. Większym, więc i trudniejszym będzie zwalczanie jej.
Do prawdziwego zwalczenia zła trzeba nie siły, a mocy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
Anna PK., 2020.10.29 o 00:36
Co do Trumpa, to wielu Polaków widzi go jako zbawcę z pochodnią jasną na polskiej drodze do wspaniałej przyszłości, więc najpierw należałoby przekonać tamtych do swojej prawdy.
Ja tam na magicznych znakach się nie znam, ale one słabo działają, skoro C-19 robi takie spustoszenie w Ameryce, chociaż niby stoi tylko na kłamstwie. A gdyby to była prawdziwa pandemia, to strach pomyśleć...
Dalej to rozumiem, że jest więcej zła niż dobra, więc rezygnuję z dalszych dywagacji, bo tylko mogą wprawić mnie w bezsenność... a to byłoby niezdrowo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
miarka, 2020.10.29 o 07:02
Jak tak to piszę "na dzień dobry".

"Co do Trumpa, to wielu Polaków widzi go jako zbawcę z pochodnią jasną na polskiej drodze do wspaniałej przyszłości, więc najpierw należałoby przekonać tamtych do swojej prawdy".

Myślę że takich nie ma. Ci co tak się zachowują nie widzą jego prawdziwego obrazu a obraz jego takim, jakim by go chcieli widzieć.

A przekonanie ich? Nie ma takiej możliwości. Ich chciejstwo jest na poziomie emocji nadmiernych, a więc upośledza im rozum na tyle, że nie dopuszczą do siebie prawdy trzeźwiącej i budzącej. - Są już jak Łysek z pokładu Idy z klapkami na oczach.
Jak uczestnicy sporu kto gorszy, np PiS czy PO, albo republikanie czy demokraci w USA.


"Ja tam na magicznych znakach się nie znam, ale one słabo działają, skoro C-19 robi takie spustoszenie w Ameryce, chociaż niby stoi tylko na kłamstwie".

To co Trump pokazał to nie żaden znak magiczny tylko symbol jego związku z ideologią satanizmu, a że na dwóch rękach to pewnie dlatego że już traktowanej jak religia.
- i działa nie magia, a działają oni, choć w sprawie C-19 inicjatywę ma jego opozycja czyli deep state i globaliści-komuniści, zresztą też jak najbardziej sataniści.


"...skoro C-19 robi takie spustoszenie w Ameryce, chociaż niby stoi tylko na kłamstwie".

Ależ skąd, C-19 jest prawdziwy, i jego skutki są prawdziwe. - To tylko rozpoznanie przyczyny, leczenie, testy, profilaktyka (i medialna a nawet medyczna informacja-dezinformacja z wzbudzaniem celowym strachu i paniki odbierającej rozum, oraz dystans społeczny, maseczki, kwarantanna, lockdown firm i zamierzone "szczepionki"/wszczepionki, oraz cała plandemia od strony propagandowo administracyjnej i restrykcyjnej, a nade wszystko walka z nim są na kłamstwie.
Kłamstwie które bez naszej akcji może trwać i trwać choćby tylko z tego względu że niektórzy mają w tym biznes. - Biznes choć zbrodniczy, to bezkarny, bo stać ich na korumpowanie kogo trzeba.


"A gdyby to była prawdziwa pandemia, to strach pomyśleć..."

Prawdopodobnie lepiej żeby ona była w pełni prawdziwa.
- Bo tutaj jej plandemiczni sprawcy mają nad nią kontrolę w wielu w/w punktach, a przy prawdziwej to i oni by byli zagrożeni, więc przy dzisiejszej technice już dawno by było po niej.


"Dalej to rozumiem, że jest więcej zła niż dobra, więc rezygnuję z dalszych dywagacji, bo tylko mogą wprawić mnie w bezsenność... a to byłoby niezdrowo".

Przy takim rozumieniu rzeczywistości to powinna Pani nie spać w ogóle.
- Przecież dobro jest tylko kropelką w bezmiarze zła.
- Przecież na dobru stoi moralność i nasze ludzkie życie.

To dlatego władze państwowe muszą być moralne i cały ład życia publicznego w państwie musi być moralny.
Mało tego - demokracja musi być w służbie moralności, bo bez niej jest kłamstwem powodującym że satanizm nie tylko jest bezkarny ale i w antyludzkiej ofensywie.

Właśnie dlatego że zła w niej może być na zawołanie ile tylko "demokraci" zechcą, a więc i mogą sobie przegłosować cokolwiek zechcą, w tym nawet odbieranie dóbr wspólnych i narodom, i rodzinom, i osobom ludzkim (tu np władzę ducha i duszy człowieka nad jego ciałem i jego zdrowiem).

Natomiast przy demokracji prawdziwej już by żadnych niemoralnych poczynań być nie mogło, nie mogło by być ideologii zamiast polityki, polityka bowiem musiałaby być zgodnie z jej naturą moralna, gdyż sprawowana przez naród, który jest w swojej zbiorowej duchowości moralny. - A jest, bo bez tego by nie dotrwał do dzisiaj, nie przezwyciężał by w swojej historii dochodzenia do władzy niemoralnych, zdrad i okresów zniewolenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
interesariusz, 2020.10.29 o 14:07
spustoszenie? doprawdy?

To jeszcze nie ta wersja świrusa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
Anna PK., 2020.10.29 o 15:40
//spustoszenie? doprawdy?//
Jak Pan wie, mieszkamy z nimi razem, tylko my na piętrze, a oni na parterze, to wiemy jaki jest tam krzyk! Pan zdaje się jest nieco dalej, to może tak sobie wątpić!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
interesariusz, 2020.10.29 o 17:55
w stanach raz po raz było spustoszenie, a to eksterminacja Indian, a to wojna secesyjna, a to likwidacja biedoty i drobnych farmerów, a to kryzys, a to internowanie żółtych, itd. Nie takie spustoszenia USA przeżyły.

Jeśli tam krzyk podnoszą, to po raz pierwszy zastanawiam się, czy ta afera rzeczywiście nie jest dęta.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
Anna PK., 2020.10.29 o 18:20
//to eksterminacja Indian, a to wojna secesyjna, a to likwidacja biedoty i drobnych farmerów, a to kryzys, a to internowanie żółtych, itd.//

Niezależnie jak liczyć, to mniej tego było niż w Europie. Te wyliczanki są w sumie mniejsze niż jedna europejska wojna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
interesariusz, 2020.10.29 o 18:52
z wyjątkiem pierwszego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tematy zastępcze a covid-19 
Anna PK., 2020.10.29 o 19:05
//z wyjątkiem pierwszego.//

Widzi Pan, ja mam inne zdanie.
Był taki Jarema Wiśniowiecki i był Bohdan Chmielnicki, ci panowie też bawili się w Indian i Osadników. Te zabawy trwały wiele, wiele lat.

I mam wiele innych przykładów. Niejeden film dałoby się zrobić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Ideologie „anty-” i antyanty-, a covid-19
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ideologie „anty-” i antyanty-, a covid-19
Jarosław Ruszkiewicz → miarka
Re: Ideologie „anty-” i antyanty-, a covid-19
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ideologie „anty-” i antyanty-, a covid-19
Jarosław Ruszkiewicz → miarka
Re: Ideologie „anty-” i antyanty-, a covid-19
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ideologie „anty-” i antyanty-, a covid-19
Jarosław Ruszkiewicz → miarka
Re: Nowy Rok 2021
Wican → miarka
Re: Nowy Rok 2021
Wican → miarka
Re: Nowy Rok 2021
miarka → Wican
Re: Nowy Rok 2021
Wican → miarka
Re: Nowy Rok 2021
miarka → Wican
Re: Nowy Rok 2021
Wican → miarka
Re: Chrześcijańskie rozumienie Boga
miarka → Ikulalibal
Re: Chrześcijańskie rozumienie Boga
Ikulalibal → miarka
więcej…